Bergbos



Het grootste gedeelte van het Bergbos is een gevarieerd loofbos. Er zijn open stukken te vinden, waar veel orchideeën groeien. Het Bergbos is goed toegankelijk middels een schelpenpad. Ook ruiters kunnen er een rondje stappen. Daarnaast zijn er drie grote poelen te vinden, waarin salamanders, padden en kikkers in grote aantallen voorkomen.
Landschapsbeheer Flevoland ondersteunt de groep met kennis en gereedschap.
Elke maand is er een werkdag in de winter op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur; in de zomer op donderdagavond. Mensen die het leuk vinden om te helpen zijn van harte welkom. Neem dan even contact op met Jan Nagel tel 0320 294939 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Poelen
De poelen in het Bergbos zorgen voor nog meer leven in dit gebied. Salamanders plakken hun eieren aan de waterplanten en libellen zetten hun eieren af in het water. Voor de overgang van larve naar volwassen libel, kruipen ze uit het water en ‘vervellen’ ze in het riet tot een echte libel. Bij het maaien wordt daarom een deel van het oude riet gespaard.

